Robotyzacja

Robotyzacja i automatyzacja czyszczenia laserowego w Sandshot

Dysponujemy prawdopodobnie pierwszym w kraju, potwierdzony rozwiązaniem koncepcyjnym mobilnego zrobotyzowanego stanowiska czyszczenia laserowego.

Zestaw umożliwia automatyczny proces czyszczenia laserowego w dowolnym miejscu i jest wyposażony w:

Zakres pola roboczego zależy od ramienia (np.: od 1440 mm w osi X do 1900 mm w osi Y).

Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim:

Zestaw jest opracowany pod zaawansowane projekty lub długoterminowe usługi czyszczenia precyzyjnego.

W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt pod numerem telefonu +48 609 910 968, lub mail: office@sandshot.pl

Szacunkowy czas dopracowania zestawu (parametry robota, oprogramowanie, walidacja, uruchomienie), to około 1 do 3 miesięcy od nawiązania współpracy.

Projekt został zrealizowany z firmą ASTOR w Astor Robotics Center w Krakowie, w ramach działania: „Wsparcie cyfrowej transformacji przedsiębiorstw – HUB4INDUSTRY – DIGITAL INNOVATION HUB.

 

Robotyzacja w czyszczeniu laserem

Wśród wielu metod czyszczenia powierzchni znajdziemy zarówno te, które sprawdzone są od dziesięcioleci (i nadal skuteczne w określonych okolicznościach), jak i takie, które powstały stosunkowo niedawno, a rozwój technologiczny sprawił, że są coraz bardziej skuteczne i wszechstronne, a ich cena stała się przystępniejsza. Automatyzacja i robotyzacja czyszczenia laserowego jest tego najlepszym przykładem.

Automatyczne czyszczenie laserem

Przypomnijmy, na czym polega czyszczenie laserowe. Wykonuje się je poprzez skierowanie na obiekt wiązki lasera, która dzięki zjawisku ablacji laserowej dosłownie „odparowuje” zanieczyszczenia, zabrudzenia i niepożądane czynniki pokrywające powierzchnię obiektu.
Taka metoda czyszczenia jest bardzo uniwersalna i może być stosowana w wielu okolicznościach. Efekt zastosowania metody jest wręcz spektakularny, ale zanim do niego dojdzie, musi przejść przez odpowiednią ścieżkę decyzyjną, która pozwoli m.in. na dobór odpowiednich paramentów wiązki. W ramach automatyzacji czyszczenia laserowego wykorzystujemy zestaw mobilny, dzięki czemu usługa może być świadczona bezpośrednio u zleceniodawcy. W początkowej fazie opracowujemy założenia procesu, dzięki którym będzie on mógł w przyszłości być prowadzony automatycznie i powtarzalny.

Aby dobrać odpowiednią moc wiązki lasera należy przeprowadzić badania materiałowe czyszczonej powierzchni, uwzględnić rodzaj zabrudzenia, idącą za tymi czynnikami przenikalność cieplną czy też parametry odbicia wiązki. Synchronizacja pracy lasera czyszczącego z robotem Kawasaki wieńczy proces. Dzięki temu możliwe jest automatyczne czyszczenie laserowe, czyli nasza usługa świadczona jest długoterminowo, w ramach opracowanego wcześniej schematu, właściwego dla danego klienta i poddawanego czyszczeniu obiektu (powierzchni).
Powtarzalność procesu czyszczenia automatycznego laserem oznacza zminimalizowanie czynności przygotowawczych przy kolejnym świadczeniu usługi, co przekłada się na realne oszczędności czasu i koszt ponoszony przez klienta.

Robotyzacja czyszczenia laserem w zakładzie

Opracowany przez nas proces automatycznego czyszczenia laserowego może być również przeprowadzany bezpośrednio przez przeszkolony przez nas personel zleceniodawcy. W przypadku, gdy automatyczne czyszczenie laserowe musi być przeprowadzane często, najbardziej ekonomiczną jego opcją jest zamówienie dedykowanego robota do czyszczenia laserem. W takim przypadku, w kooperacji z Astor Robotics Center w Krakowie, przygotowywany i programowany jest cały proces. Oddajemy do dyspozycji klienta w pełni funkcjonalny i indywidualnie opracowany zestaw, pozwalający na automatyczne czyszczenie laserem z wykorzystaniem robota Kawasaki. Jest to rozwiązanie unikatowe, biorące pod uwagę specyfikę zakładu zleceniodawcy i rodzaj obiektów, które będą poddawane automatycznemu czyszczeniu laserem. W dłuższej perspektywie taka inwestycja oznacza obniżenie kosztów, ponoszonych wcześniej na każdorazowe zlecenie usługi czyszczenia. Zapewnia jednocześnie najwyższą precyzję czyszczenia, łącząc skuteczność ablacji laserowej z zaawansowaną technologią robotyzacji i programowania.

Wszelkie prawa zastrzeżone ©SANDSHOT / LASERSHOT Sp. z o.o. | Polityka prywatności