Zrobotyzowane stanowisko czyszczenia laserowego Sandshot (Kawasaki+IPG)

Z sukcesem zakończyliśmy projekt robotyzacji stanowiska laserowego przeznaczonego do precyzyjnego czyszczenia powierzchni. Rozwiązanie będzie wykorzystywane przez nas do obsługi zamówień wymagających wysokiej dokładności i powtarzalności, bądź w projektach stanowiących wyzwania  o charakterze proof of concept  i R&D.

Stanowisko wyposażone jest w laser czyszczący IPG oraz skomunikowane ramię robota Kawaski. Istnieje możliwość sterowania ruchem ramienia z głowicą, jak również posługiwania się manipulatorem przy zachowaniu nieruchomej pozycji głowicy czyszczącej.

Obecne prace realizowane zrobotyzowanym stanowiskiem laserowym Sandshot

W chwili obecnej realizujemy projekty dotyczące czyszczenia powierzchni komponentów aluminiowych i stalowych z nagarów, powłok lakierniczych, masy PU oraz spawów.

W pierwszym działaniu chodzi o precyzyjne usunięcie warstw nagaru z powierzchni rowkowanej z zachowaniem 13-tej klasy chropowatości (tj.: RA = 0,2 / RZ 0,1 – polerowanie).

W ramach drugiej usługi, celem jest usunięcie powłoki lakierniczej o grubości 70 mikrometrów z odcinków blach płaskich i blach wyposażonych w kątowniki. Krytycznymi wartościami są: temperatura procesu ablacji oraz zachowanie założonej, początkowej tolerancji kształtu, w tym przypadku chodzi o płaskość.

W trzecim i czwartym przypadku celem jest usunięcie nawarstwień okołoprodukcyjnych na komponentach produkcji w inny niż dotychczas stosowany sposób (usunięcie resztek masy PU, czyszczenie spawów).

Eliminujemy MUDA, rozwiązujemy nierozwiązywalne

Niezależnie od sytuacji zawsze warto szukać nowych pomysłów i rozwiązań nawet w działających w chwili obecnej procesach. Ciągłe doskonalenie z definicji nie ma końca, a dbałość o jakość i optymalizację kosztów to parametry, które monitoruje większość firm.

W przypadku zainteresowania procesem zrobotyzowanego czyszczenia laserowego prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 609 910 968, lub mailowo: office@sandshot.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone ©SANDSHOT / LASERSHOT Sp. z o.o. | Polityka prywatności